אתר הסנסקריט של יובל ורוית

[ מפת האתר ]

שלום וברוכים הבאים לאתר הסנסקריט של יובל ורוית !

באתר זה תוכלו למצוא קצת רקע על שפת הסנסקריט - השפה העתיקה של הודו. בשפה זו קיימים כתבי ידע עתיקים רבים, והיא שפת המקור ממנה נגזרו רוב השפות ההודיות של ימינו. גם השפות אשר מקובל לחשוב כי מוצאן איננו משפת הסנסקריט, מכילות בימינו אחוזים ניכרים של מילים בסנסקריט.

סנסקריט, שעד לפני כמה מאות שנים שימשה כשפה מקשרת בתת היבשת ההודית, עוברת כיום תהליך של התחדשות והתעוררות כשפה מדוברת לא רק בקרב אוכלוסיית המלומדים ואנשי הדת, אלא גם בין פשוטי העם והכפריים.

באתר מידע על קורסי הסנסקריט אותם אנו מעבירים, המעוניינים מוזמנים לפנות אלינו בטלפון או באימייל.

להתראות,

יובל

איור מתוך ספר הראמאיאנה שהוא אחד מכתבי הסנסקריט הפופולריים והחשובים ביותר בתרבות ההודית. הראמאיאנה היא סיפור חייו של המלך ראמה, אשר נחשב לאחד מהתגלמויותיו של האל וישנו. במרכז העלילה, סיטה, אישתו של ראמה, נחטפת על ידי השד הגדול ראוואנה, המולך על שרי-לנקה. ראמה ואחיו לקשמאנה חוברים עם ממלכת הקופים, ויוצאים למלחמה על שרי-לנקה. בסיפור שזורים הרבה סיפורי משנה והרפתקאות מלאות משמעות. הסיפור המרכזי יכול להתפרש כמסמל את החיפוש הנצחי של הנפש אחרי האחדות האבודה, או השאיפה התמידית לשלמות.יש המקבילים סיפור זה לסיפורי החסידים העוסקים באיחוד מחדש של השכינה והאלוהות.

© 2007 כל הזכויות שמורות ליובל ורוית אליאב-גינזבורג