אתר הסנסקריט של יובל ורוית

[ מפת האתר ]

"סנסקריט שפה קלה" - לימוד סנסקריט בשיטה טבעית

(למד בנוחות של ביתך: שיעורים פרטיים דרך האינטרנט באמצעות סקייפ)

סנסקריט היא שפה מאוד מורכבת עשירה ויחד עם זאת שיטתית והגיונית מאוד. לכן קל ללמוד אותה - בתנאי שלומדים אותה בצורה נכונה.

למרבה הצער, ברוב המוסדות האקדמאים בעולם אשר בהם ניתן ללמוד סנסקריט, לא מבססים את לימוד השפה על שמיעה ודיבור של שפה חיה, אלא על לימוד דיקדוק. שיטה כזו ללימוד שפה הופכת את השפה לקשה מאין כמוה ואת תהליך הלימוד למפרך ביותר ומתאים רק לבעלי יכולת אינטלקטואלית גבוהה מאוד.

בניגוד לדעה הרווחת במוסדות אקדמאיים רבים, סנסקריט היא שפה חיה. היא לא רק שפה של כתבים עתיקים אלא גם שפה חיה ומדוברת. ניתן וצריך ללמוד אותה כפי שלומדים כל שפה אחרת - גם להבין משמיעה, גם לדבר, גם לכתוב וגם לקרוא.

השיטה בה אנו מלמדים סנסקריט היא דרך טבעית, קלה ומעניינת ללימוד השפה. שיטת הלימוד משלבת סנסקריט מדוברת עם ספרותית והיא איננה מבוססת על לימוד הדיקדוק כבסיס לשפה, אלא לימוד השפה כבסיס לדיקדוק. בכך השיטה מיועדת בעיקר ללא-אקדמאים ולא מצריכה כשרון פנומנלי ללימוד שפות.

מידע מעשי על השיעורים ללימוד סנסקריט

השיעורים עצמם לא מתנהלים בצורה של הרצאה אלא על ידי תרגול תוך שיחה. ניתן ללמוד בשיעורים פרטיים או בקבוצה קטנה (רצוי לא יותר משלושה תלמידים). לשתי האפשרויות - לימוד אישי ולימוד בקבוצה - יתרונות וחסרונות. נשמח לקשר בין תלמידים פוטנציאליים הרוצים להתארגן בקבוצה קטנה ולהתחיל ללמוד יחד, אך מבחינתנו אין זה הכרחי (המחירים לשיעור פרטי או לשיעור בקבוצה זהים).

המעוניינים מתבקשים לפנות ליובל ורוית בטלפונים:
054-4798865
054-4965597
או באימייל: youvaleliav@gmail.com

© 2007 כל הזכויות שמורות ליובל ורוית אליאב-גינזבורג