אתר הסנסקריט של יובל ורוית

[ מפת האתר ]

"קסם צלילי הסנסקריט"

לימוד שירת מנטרות ומזמורים בסנסקריט

(למד בנוחות של ביתך: שיעורים פרטיים דרך האינטרנט באמצעות סקייפ)

לצלילי שפת הסנסקריט העתיקה המופיעים בסוטרות היוגה של פטנג'לי, במזמורי האופנישאד, ובטקסטים אחרים ישנה השפעה מיוחדת על הרוח ועל הגוף. קריאה של רצף צלילים אלו - בהיגוי ובניגון נכונים - יוצרת צלילות והרמוניה בתודעה ובמערכת העצבים, תורמת לפתרון בעיות וסילוק מחסומים, ומקדמת את תהליכי ההתפתחות בחיים.

שיעורי "קסם צלילי הסנסקריט" הם שיעורים מיוחדים ללימוד קריאה של סוטרות ומזמורים בסנסקריט. מטרת הלימוד היא לאפשר לכל המעוניין בכך, להפיק תועלת מצלילי הסנסקריט על ידי לימוד של של כמה סוטרות ומזמורים אשר חשיבותם המיוחדת מודגשת במסורות העתיקות של הודו.

סנסקריט היא שפה ראשונית מאוד, קרובה מאוד לשפת הטבע. בסנסקריט יש קשר הדוק ביותר בין צליל וצורה (צליל ומשמעות). הצליל מייצג את המשמעות בצורה כה נאמנה, כך שגם אם לא נבין את המשמעות, די בהקשבה או שירה של צלילי המזמורים, או הסוטרות, כדי ליצור את ההשפעה המועילה שלהם.

כמובן שהבנת המשמעות מעמיקה את ההשפעה המועילה של הצלילים, ולכן, בשיעורי "קסם צלילי הסנסקריט" נקדיש גם זמן לפירוש והסבר המשמעות והאפקט המיועד של צלילי המזמורים והסוטרות, אך בעיקר נלמד לבטא אותם נכון ובניגון מתאים.

בשיעור הראשון נלמד גם לבטא נכון את צלילי השפה ואת רצף האותיות באלפבית הסנסקריט. דבר זה יהווה עזר חשוב ומשמעותי לכל מי שעיסוקו כולל ביטוי מונחים בסנסקריט - כמו שמות אסנות היוגה, מונחים באיורוודה. פילוסופיה הודית, וכד'.

השיעורים לא מתנהלים בצורה של הרצאה, אלא על ידי תרגול של שמיעה וחזרה. ניתן ללמוד בשיעורים פרטיים או בקבוצה. לשתי האפשרויות - לימוד אישי ולימוד בקבוצה - יתרונות וחסרונות. נשמח לקשר בין תלמידים פוטנציאליים הרוצים להתארגן בקבוצה קטנה ולהתחיל ללמוד יחד, אך מבחינתנו אין זה הכרחי (המחירים לשיעור פרטי או לשיעור בקבוצה זהים).

לפרטים נוספים אנא פנו ליובל ורוית:
0544798865
0544965597

© 2007 כל הזכויות שמורות ליובל ורוית אליאב-גינזבורג